Päev 9

Muniri juures elab ka Parvina, Panjakenti mägikülast pärit noor naine (26), kes õpib siin tikkimist. Üks töötutest naistest, kellele proovitakse selle projekti abil iseseisvust ja sissetulekut suurendada. Ta ei ole veel abielus. Ka teda taheti naiseks panna enda sugulasele, kuid õnneks andsid vanemad talle võimaluse ise valida. Ta ütles, et ta pigem ootab, kui läheb naiseks kellelegi, keda ta ei armasta.

Parvina on väga vaikne. Ta räägib haruharva, aga ta on alati kellegi läheduses. Ta elab muidu koos enda vanemate ja venna perega ning ei ole harjunud üks olema. Näiteks, kui ma tegin süüa või kui arutleme Muniriga uute prototüüpide ja turunduse üle, tuleb ta ka vaikselt samasse tuppa tikkima. Talle ei meeldi ka öösiti üksi magada ja seetõttu magavad lapsed temaga samas toas.

Minu töö on senini olnud tõesti unistuste töö. ZTDA-l on olemas kaks peamist suunda – matkad ja käsitöö ning nad vajavad mõlemas valdkonnas nõu käibe suurendamise ja kvaliteedi tõstmise osas. See annab mulle võimaluse matkata ja kohtuda inimestega mägiküladest ning töötada käsitööprojekti toodete ja turundusega. Töö on mingis mõttes täiesti tavaline turundustöö – turundusplaani ja materjalide koostamine, SWOT jne. Aga keskkond erineb Eesti töökeskkonnast väga palju. Näiteks eile värvisime sibulate, safrani ja granaatõuna koortega kangaid (tegin ka endale esimese siidisalli) ja samal ajal kirjutasin tootetekste Tajikistani sümbolitest ja legendidest.

Sellel organisatsioonil on väg palju sisu, kuid nad ei oska seda eriti aktiivselt eksponeerida.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s